Oblast CHKO Máchův kraj – Kokořínsko je jak stvořená pro pěší a cyklo výlety. Přímo okolo Motorestu Obora vede cyklostezka 0014 a tak není problém se napojit na hustou síť cyklostezek vedoucích krásnou krajinou Máchova kraje.

V houbařské sezóně si přijdou na své také milovníci této zábavy. Hluboké smíšené lesy a spíše rovinatý terén jsou pro houbaře ideální. A věřte, že víme co říkáme 😉

 

Doksy, Máchovo jezero – vzdálenost 2 km, resp. 4 km na hlavní pláž

Město Doksy jsou vyhledávaným turistickým centrem. Kromě hradů a zámků (o kterých se zmíníme níže v textu) tu naleznete např. skvělý cíl výletu pro děti, muzeum Čtyřlístku.

Máchovo jezero ležící na severním kraji města Doksy je vhodné ke koupání, vodním sportům a sportovnímu rybolovu. Svezete se po něm lodní dopravou, na jeho březích najdete nejen krásné písečné pláže, ale také bohaté sportovní vyžití.

 

Státní hrad Bezděz – vzdálenost 5 km

Královský hrad Bezděz patří bezesporu mezi naše nejznámější a nejoblíbenější hrady. Charakteristická silueta hradu se dvěma věžemi na vyšší ze dvou znělcových homolí (604 a 577 m. n.m.), které výrazně převyšují okolní krajinu, tvoří nezapomenutelnou dominantu regionu.

 

Hrad Houska – vzdálenost 10 km

Původně gotický hrad postaven ve 13. stol., po provedených přestavbách dnes spíše renesanční zámek. Tajemný, magický, prokletý či pekelný. Všechny tyto přívlastky má hrad jménem Houska, který byl zpřístupněn široké veřejnosti teprve roku 1999.

 

Hrad Kokořín – vzdálenost 24 km

V 16. století hrad již nevyhovoval zvýšeným nárokům na obývání a navíc byl ve špatném stavu. Po třicetileté válce císař Ferdinand zařadil Kokořín mezi „prokleté“ hrady, které již nesměly být opravovány, a tak se stává jen pustnoucí součástí panství, na kterém se střídali další majitelé. Podle pověstí se hrad stal i útočištěm loupeživých rytířů, v čele s Petrovským z Petrovic, kteří byli postrachem celého okolí.

 

Autokemp Dubá – Nedamov – vzdálenost 11 km

Autokemp Dubá – Nedamov to není jen příjemné ubytování, ale také třeba letní kino a celoroční rybolov, na který nepotřebujete rybářský lístek 😉